Konferans
Conference: End of Life Decisions In Secular Bioethics and Islamic Bioethics: GROUNDS FOR CONVERSATION

Conference: End of Life Decisions In Secular Bioethics and Islamic Bioethics: GROUNDS FOR CONVERSATION

Abrahamic Reflections on Philosophy Science and Religion Workshop and Conferences

Abrahamic Reflections on Philosophy Science and Religion Workshop and Conferences

"Abrahamic Reflections on Philosophy Science and Religion Workshop and Conferences" çalıştay ve konferans serisi MEDAM, John Templeton Foundation, Kaufmann Institute ortaklığında 11-14 Mart 2019 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. 
"İki Alman gemisinin dümen suyunda bir İmparatorluk" başlıklı konferans ve "Midilli" belgesel galası

“İki Alman gemisinin dümen suyunda bir İmparatorluk” başlıklı konferans ve “Midilli” belgesel galası

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM) ve Wilo ortaklığında gerçekleştireceğimiz “İki Alman gemisinin dümen suyunda bir İmparatorluk” başlıklı konferans ve “Midilli” belgesel gala gösterimi programımız 21 Kasım 2018 (Çarşamba) günü saat 14:00-17:00 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü B Konferans Salonu’nda yapılacaktır.   Halka açık olan bu uluslararası konferansa değerli katılımlarınızı beklemekteyiz.  
Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı

Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın beşincisi olan “Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı” 12 Kasım 2015 tarihinde (Perşembe günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı

Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın dördüncüsü olan “Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı” 13 Kasım 2015 tarihinde (Cuma günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı

Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın üçüncüsü olan “Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı” 11 Kasım 2015 tarihinde (Çarşamba günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
“Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye” Konferansı Basında Yer Aldı

“Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye” Konferansı Basında Yer Aldı

Suriye'de beşinci yılına giren savaş nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin sorunları Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen uluslararası konferansta konuşuldu. Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında, 10 Eylül 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde gerçekleştirilen “Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye” Konferansı basında önemle yer aldı.
"Kültür Endüstrileri ve İstanbul" Konferansı

“Kültür Endüstrileri ve İstanbul” Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz "Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları"nın ikincisi olan "Kültür Endüstrileri ve İstanbul" konulu konferansımız 11 Eylül 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Salonu'nda yapılacaktır.
"Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye" Konferansı

“Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye” Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz "Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları"nın ilki olan "Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye" konulu konferansımız 10 Eylül 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü B Konferans Salonu'nda yapılacaktır.
"Medeniyetler İttifakı'na Katar ve Türkiye'nin Katkıları" Konferansı

“Medeniyetler İttifakı’na Katar ve Türkiye’nin Katkıları” Konferansı

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Raşid Bin Halife El - Khalifa, Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Sayın Hassan Bin İbrahim Al Mohannadi ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) Başkanı Dr. Burhan Köroğlu'nun katılımı ile Medeniyetler İttifakı'na Katar ve Türkiye'nin Katkıları adlı konferansımız Bahçeşehir Üniversitesi'de bugün gerçekleşti.

Medeniyetler İttifakı'na Katar ve Türkiye'nin Katkıları adlı konferansımız 4 Haziran 2015 tarihinde üniversitemizde gerçekleştirilecektir.
'Felsefede Teori ve Pratik Üzerine Yansımalar' Konulu Konferans

‘Felsefede Teori ve Pratik Üzerine Yansımalar’ Konulu Konferans

MEDAM ve sosyoloji bölümü işbirliğinde Ürdün Üniversitesi felsefe bölümünden Doç. Dr. Majida Omar'ın konuşmacı olduğu bir konferans düzenlendi.
11. Doha Dinlerarası Diyalog Konferansı

11. Doha Dinlerarası Diyalog Konferansı

Medeniyet Araştırmalı Merkezi direktörü Dr. Burhan Köroğlu, Katar Doha'da 11. Dinlerarası Diyalog Konferansı'na katıldı.
Türkiye - Fas İlişkilerinin Kültür ve Eğitim Boyutu Konferansı

Türkiye – Fas İlişkilerinin Kültür ve Eğitim Boyutu Konferansı

Medeniyet Araştırmaları Merkezi direktörü Dr. Burhan Köroğlu 13 Aralık 2013 tarihinde Fas Mundiapolis Üniversitesi'nde "Türkiye - Fas İlişkilerinin Kültür ve Eğitim Boyutu" konulu bir konferans verdi.
Osmanlı'dan Günümüze Türkiye Fas İlişkileri Konferansı

Osmanlı’dan Günümüze Türkiye Fas İlişkileri Konferansı

Medeniyet Araştırmaları Merkezi direktörü Dr. Burhan Köroğlu 12 Aralık 2013 tarihinde Fas 5. Muhammed Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde düzenlenen Osmanlı'dan Günümüze Türkiye Fas İlişkileri Konferansı'na konuşmacı olarak katıldı.
UNESCO Paris Kültürlerarası Köprüler Konferansı

UNESCO Paris Kültürlerarası Köprüler Konferansı

Paris UNESCO Genel Merkezi’nde Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve UNESCO işbirliğiyle "Kültürler Arası Köprüler-Batı'ya Doğru Akan Nehir" konferansı ve belgesel gösterimi programı düzenlendi.
Küresel Siyaset ve Filistinli Olmak Konferansı

Küresel Siyaset ve Filistinli Olmak Konferansı

Al Sharq Forumu başkanı Waddah Khanfar Mart 2013 tarihinde T.C. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü ve Bahçeşehir Üniversitesi MEDAM işbirliğinde “Küresel Siyaset ve Filistinli Olmak” isimli bir konferans verdi.
Türkiye Fas İlişkileri Konferansı

Türkiye Fas İlişkileri Konferansı

Fas Krallığı Parlamento ve Sivil Toplumla İlişkilerden Sorumlu Bakanı Dr. El-Habib Choubani, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu programında Türkiye – Fas ilişkilerinin geleceğini değerlendirdi.