Ziyaret
Newton ve Newtonculuğun Küresel Mirası Çalıştayı

Newton ve Newtonculuğun Küresel Mirası Çalıştayı

Etkinliğin amaç ve kapsamı Çalıştayda, Newton’un Avrupa merkezci bir bakışla okunmasından ziyade, son zamanlarda ortaya çıkan küresel metodolojik yaklaşım masaya yatırılacaktır. Dünyanın her yerinden ve değişik üniversitelerden davetli olarak çağırılacak yaklaşık 15 akademisyenle düzenlenecek 3 günlük bir programın çerçevesi hazırlanmış bulunmaktadır. Bu çalıştayın yan amaçlarından bir tanesi ise, 2024’te Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde yayımlanması planlanan ve...
"Medeniyetler İttifakı'na Katar ve Türkiye'nin Katkıları" Konferansı

“Medeniyetler İttifakı’na Katar ve Türkiye’nin Katkıları” Konferansı

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Raşid Bin Halife El - Khalifa, Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Sayın Hassan Bin İbrahim Al Mohannadi ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) Başkanı Dr. Burhan Köroğlu'nun katılımı ile Medeniyetler İttifakı'na Katar ve Türkiye'nin Katkıları adlı konferansımız Bahçeşehir Üniversitesi'de bugün gerçekleşti.
Al Jazeera Turk Ziyareti

Al Jazeera Turk Ziyareti

Al Jazeera Network genel müdürü Dr. Mustafa Souag ve Al Jazeera Türk genel müdürü Dr. İsmail Kızılbay 23 Ocak 2014 tarihinde merkezimizi ziyaret etti.
Cibuti Üniversitesi Heyeti Ziyareti

Cibuti Üniversitesi Heyeti Ziyareti

Cibuti Üniversitesi heyeti 24- 26 Haziran 2013 tarihinde Medeniyet Araştırmaları Merkezi'ni ziyaret etmiştir.