Panel
"Rethinking Media Responsibility in the Refugee Crisis" Panel ve kitap tanıtım programı

“Rethinking Media Responsibility in the Refugee Crisis” Panel ve kitap tanıtım programı

"Rethinking Media Responsibility in the Refugee Crisis" panel ve kitap tanıtım programı, 19 Haziran 2019 (Çarşamba) günü, BAU MEDAM - TRT WORLD RC ortaklığında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, Fazıl Say Salonu'nda gerçekleştirecektir.
İbrahim Kalın: Kendi hikayemizi unuttuk!

İbrahim Kalın: Kendi hikayemizi unuttuk!

Kaynak; http://www.haber7.com/ Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ” Biz masalı olan bir milletin evlatlarıyız. Kendi hikayesinin farkında olmayan milletler gelecek inşa edemez ” dedi. https://cdn.vol.io/15715/190120181118417085308.mp4 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bize tarih yüzyıldan fazla bir süredir Avrupa merkezci bir perspektiften okutuldu. 1’inci Dünya Savaşı’nı analiz ederken ya da anlatırken aynı kalıplar içerisinde düşünmeye devam ediyoruz. Bu belgeselde birçok...
Cenevre ve Astana zirvelerinden sonra Suriye Krizi - Çözüm olasılığı nedir?

Cenevre ve Astana zirvelerinden sonra Suriye Krizi – Çözüm olasılığı nedir?

Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) Direktörü Doç. Dr. Burhan Köroğlu, 21 Şubat 2017 tarihinde saat 19.00'da, Katar'da Aljazeera Center for Studies'te "The Syrian Crisis after Geneva and Astana summits – What are the possibilities to a solution"​ başlıklı panele konuşmacı olarak katılacaktır. Bu panel Aljazeera Arabic Live'de canlı yayınlanacaktır.
16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

Karabük’ün tarihi konaklarıyla ünlü UNESCO Dünya Miras Şehirleri Listesinde yer alan Safranbolu ilçesinde 9-11 Ekim’de düzenlenecek 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin hazırlıklarının tamamlandı. Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu belgesel film festivali olan 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde yapılan hazırlıklarda son aşamaya gelindi. 9 Ekim tarihinde başlayacak olan festivale Türkiye’den ve dünyadan...
Flamenko ile AB – Türkiye Kültürel Diyaloğu Paneli

Flamenko ile AB – Türkiye Kültürel Diyaloğu Paneli

Medeniyet Araştırmaları Merkezi Direktörü Yrd. Doç. Dr. Burhan Köroğlu Endülüs medeniyeti ve flamenko konusunda bir konuşma yaptı.