Kitap Yayını
"İslam Felsefesi Tarih ve Problemler" Kitabı

“İslam Felsefesi Tarih ve Problemler” Kitabı

MEDAM direktörü Dr. Burhan Köroğlu'nun İbni Bacce, İbni Tufely ve Endülüs'te felsefe başlıklı bölümünü hazırladığı, İSAM Yayınları tarafından basılan "İslam Felsefesi Tarih ve Problemler" isimli kitap.
"Evliya Çelebi'nin Dünyası" Yayınlandı

“Evliya Çelebi’nin Dünyası” Yayınlandı

Evliya Çelebi'nin dönemini, eserlerinin kaynaklarını ve Osmanlı'nın Evliya Çelebi'ye bakışını anlatan "Evliya Çelebi'nin Dünyası" isimli eser yayınlandı.
"Evliya Çelebi'nin İzinde" Yayınlandı

“Evliya Çelebi’nin İzinde” Yayınlandı

Evliya Çelebi'nin yarım yüzyıla yaklaşan muazzam gezi hayatının kelimelere döküldüğü "Evliya Çelebi'nin İzinde" isimli kitap yayınlandı.
"Evliya Çelebi'nin Şehirleri" Yayınlandı

“Evliya Çelebi’nin Şehirleri” Yayınlandı

Evliya Çelebi'nin gezdiği bazı şehir merkezlerinin siyasi, sosyal ve iktisadi yönlerini ortaya koyan "Evliya Çelebi'nin Şehirleri" isimli eser yayınlandı.
Evliya Çelebi Atlası

Evliya Çelebi Atlası

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından ünlü Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi'nin 400. yılı anısına Evliya Çelebi Atlası hazırlandı.
Katip Çelebi "Cihannuma" Kitap Yayını

Katip Çelebi “Cihannuma” Kitap Yayını

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından Katip Çelebi'nin Cihannuma isimli kitabı Türkçe olarak yayınlanmıştır.
Newton'un "Kutsal Kitabın Yorumu" adlı eseri

Newton’un “Kutsal Kitabın Yorumu” adlı eseri

MEDAM'ın katkılarıyla Sir Isaac Newton'un "Kutsal Kitabın Yorumu: Daniel Kehanetleri ve Aziz John'un Mahşeri Üzerine Gözlemler" adlı ünlü eseri 1733'de Londra'da yapılan ilk baskısından Türkçe'ye çevrildi.
Minyatür Ayaklanması Kitabı

Minyatür Ayaklanması Kitabı

Günseli Kato’nun İslâm sanatına çağdaş bir yorumla yaklaşma çabasının başarılı bir ürünü olan Minyatür Ayaklanması” yayınının tanıtım kokteyli 28 Mayıs 2012 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılmıştır.