Sergi
Piri Reis'ten Kâtip Çelebi'ye Osmanlı'nın Dünya'ya Bakışı!

Piri Reis’ten Kâtip Çelebi’ye Osmanlı’nın Dünya’ya Bakışı!

Ak Parti genel merkezinde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) organizasyonu ile “Piri Reis’ten Katip Çelebi’ye Osmanlı’nın Dünya’ya Bakışı” konulu harita sergisi açıldı. Sergiyi Sayın Başbakan, Çiğdem Hanım ve MEDAM Başkanımız Burhan Köroğlu birlikte dolaştılar. Sergi...
16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

Karabük’ün tarihi konaklarıyla ünlü UNESCO Dünya Miras Şehirleri Listesinde yer alan Safranbolu ilçesinde 9-11 Ekim’de düzenlenecek 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin hazırlıklarının tamamlandı. Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu belgesel film festivali olan 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde yapılan hazırlıklarda son aşamaya gelindi. 9 Ekim tarihinde başlayacak olan festivale Türkiye’den ve dünyadan...
Cibuti'de Batıya Doğru Akan Nehir Sergisi

Cibuti’de Batıya Doğru Akan Nehir Sergisi

25 Ekim 2014 tarihinde Cibuti’nin en büyük kültür ve sanat merkezi olan Palais de Peuples’da Türk Kültür ve Sanat Haftası’nın açılışı ile birlikte Batıya Doğru Akan Nehir Fotoğraf Sergisi açılışı gerçekleşti.
"Birlikte Daima" Saraybosna Sergisi

“Birlikte Daima” Saraybosna Sergisi

MEDAM tarafından Fatih Sultan Mehmet'in 1463'te Bosna'da verdiği Ahidname'nin 550. yıldönümünde 25-26 Mayıs 2013 tarihinde Saraybosna'da belgesel film, sergi ve konser düzenlendi.
Batıya Doğru Akan Nehir Bursa Sergisi

Batıya Doğru Akan Nehir Bursa Sergisi

Bahçeşehir Kolejleri tarafından düzenlenen “Batıya Doğru Akan Nehir” Fotoğraf Sergisi 27 Nisan Cuma günü Kent Meydanı AVM'de açıldı.
TAV Batıya Doğru Akan Nehir Sergisi

TAV Batıya Doğru Akan Nehir Sergisi

Mezopotamya ve Anadolu topraklarında başlayan insanlığın 12 bin yıllık tarihini anlatan 'Batı'ya Doğru Akan Nehir Medeniyet Belgeseli' fotoğraflarından oluşan sergi, BAU, MEDAM, THY ve TAV işbirliği ile İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde yer alan TAV Galeri'de açıldı.
2. Minyatür Ayaklanması Sergisi

2. Minyatür Ayaklanması Sergisi

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi tarafından Dolmabahçe Sanat Galeri’sinde 10 Aralık 2012 - 3 Ocak 2013 tarihleri arasında “Günseli Kato Minyatür Ayaklanması” isimli sanat sergisi düzenlenmiştir.
Batıya Doğru Akan Nehir Kırşehir Sergisi

Batıya Doğru Akan Nehir Kırşehir Sergisi

Kırşehir Ahi Evran Ünversitesi'nde 17-20 Eylül tarihleri arasında "Ahilik Sempozyumu" düzenlenmiştir. Sempozyumda Batıya Doğru Akan Nehir Belgeseli sergilenmiştir.
"Evliya Çelebi’nin Balkanları" Üsküp Sempozyum, Sergi ve Konseri

“Evliya Çelebi’nin Balkanları” Üsküp Sempozyum, Sergi ve Konseri

Bahçeşehir Üniversitesi MEDAM'ın organize ettiği “Evliya Çelebi’nin Balkanları Kongresi” Üsküp’te Cumhurbaşkanı Sayın Prof. Dr. Gjorge IVANOV’un yüksek himayelerinde gerçekleştirilmiştir.
Batıya Doğru Akan Nehir Nevşehir Sergisi

Batıya Doğru Akan Nehir Nevşehir Sergisi

"Batıya Doğru Akan Nehir" belgeseli sergisi 29 Mart 2012 tarihinde Nevşehir'de düzenlenmiştir.

Batıya Doğru Akan Nehir Kayseri Sergisi

“Batıya Doğru Akan Nehir” belgeseli sergisi 22 Mart 2012 tarihinde Kayseri Hilton Oteli’nde ziyerete açılmış daha sonra Bahçeşehir Kolejleri Kayseri Şubesine taşınarak burada sergilenmiştir. Açılışa 500 davetli, Kayseri Valisi ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver YÜCEL katılmıştır. Açılış kokteyl ile devam etmiştir.

Batıya Doğru Akan Nehir Gaziantep Sergisi

‘Batıya Doğru Akan Nehir’ medeniyet belgeseli, dünya kamuoyu­nun dikkatini uygarlığın gerçek doğum yeri olan Me­zopotamya’ya çekiyor. “Batıya Doğru Akan Nehir” belgeseli sergisi 28 Şubattan itibaren Gaziantep Zeugma Mozaik müzesinde sunulmuştur. Gaziantep sergisi 28 Şubat 2012 – 02 Mart 2012 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve yaklaşık 500 davetlinin katılımı ile açılmıştır. Açılış...
"Evliya Çelebi’nin Kainatı" Paris Sergi, Sempozyum ve Konser

“Evliya Çelebi’nin Kainatı” Paris Sergi, Sempozyum ve Konser

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNESCO ve MEDAM işbirliği ile Paris’te, Institut du Monde Arabe (İMA) salonunda “Bir Osmanlı Seyyahı Evliya Çelebi” isimli sergi ve ardından konser gerçekleşmiştir.

“Evliya Çelebi’nin Anadolu’su” Ankara Sergisi

MEDAM, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Tanıtma Fonu Genel Sekreterliği tarafından 2011 Evliya Çelebi Yılı kapsamında 25 Şubat 2011 Cuma günü, Ankara’da "Evliya Çelebi'nin Anadolu'su" isimli bir sergi açılmıştır.

“Evliya Çelebi’nin İstanbul’u ” Sergisi

MEDAM, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Tanıtma Fonu Genel Sekreterliği tarafından Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi Sergi Salonu'nda 19 Ocak 2011 tarihinde “Evliya Çelebi’nin İstanbul’u” konulu bir sergi açılmıştır.