Sempozyum
İpek Yolu Üzerinde Medeniyetlerin Etkileşimi Sempozyumu

İpek Yolu Üzerinde Medeniyetlerin Etkileşimi Sempozyumu

Dünyamız hızla küreselleşirken; fikirler, kültürler, medeniyetler ve ürünler bu yeni durum içinde, farklı şekillerde bütünleşme ve ayrışma süreçlerini aynı anda yaşarken, insanlığın tarih boyunca geliştirdiği ilişki biçimlerinin, bir arada yaşama tecrübelerinin, yaşadıkları çatışmalarının ve çözüm bulma çabalarının yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu arayışların günümüze ışık tutması bir görev olarak medeniyet tarihçilerinin, akademisyenlerin, bilim insanlarının ve düşünürlerin...
Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı

Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın beşincisi olan “Şehirde Hayvan Yaşamı ve Uluslararası Örnekler Çalıştayı” 12 Kasım 2015 tarihinde (Perşembe günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı

Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın dördüncüsü olan “Kentsel Dönüşümün Toplumsal Hayata Etkisi Uluslararası Konferansı” 13 Kasım 2015 tarihinde (Cuma günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı

Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi (MEDAM), Pera Event ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ortaklığında gerçekleştireceğimiz “Yaratıcı Şehirler ve Toplumsal Değişim Konferansları”nın üçüncüsü olan “Enerji Verimliliği ve Şehir Yapılanması Uluslararası Konferansı” 11 Kasım 2015 tarihinde (Çarşamba günü), saat 13.30-17.30 arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazılsay Salonu’nda yapılacaktır.
"Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"

“Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali”

16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Cinci Han'da düzenlenen "Mimaride Işık" panelinde konuşan Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) Direktörü Burhan Köroğlu, her medeniyetin bir öncekinden bir şeyler aldığını ve sonrakine bir şeyler aktardığını belirterek, "Aslında insanlık bu şekilde gelişmiştir. Bu perspektifi dikkate alarak, tabi ki kendi mensup bulunduğumuz Selçuklu, Osmanlı ve İslam medeniyetinin birikimlerini...
Uluslararası Medeniyet Düşünürü Farabi Sempozyumu

Uluslararası Medeniyet Düşünürü Farabi Sempozyumu

Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Farabi Kazak Milli Üniversitesi ve T.C. Eskişehir Valiliği işbirliğinde 13-15 Kasım 2014 tarihinde Uluslararası Medeniyet Düşünürü Farabi Sempozyumu düzenlendi.
Uluslararası Medeniyetler Diyaloğu Sempozyumu

Uluslararası Medeniyetler Diyaloğu Sempozyumu

BAU MEDAM ve National Geographic Society işbirliğinde dünyanın önde gelen arkeologlarının ve tarihçilerinin katıldığı Uluslararası Medeniyetler Diyaloğu Sempozyumu’nu düzenledik.
Itri Türkiye Sempozyumu

Itri Türkiye Sempozyumu

UNESCO 2012 yılını "Itri Yılı" ilan etti. T.C. Sayın Abdullah Gül'ün himayelerinde 23-24 Kasım 2012 tarihinde "Büyük Bestekar Itri" konulu uluslararası sempozyum Haliç Kongre Merkezi"nde düzenlenmiştir.
"Evliya Çelebi’nin Balkanları" Üsküp Sempozyum, Sergi ve Konseri

“Evliya Çelebi’nin Balkanları” Üsküp Sempozyum, Sergi ve Konseri

Bahçeşehir Üniversitesi MEDAM'ın organize ettiği “Evliya Çelebi’nin Balkanları Kongresi” Üsküp’te Cumhurbaşkanı Sayın Prof. Dr. Gjorge IVANOV’un yüksek himayelerinde gerçekleştirilmiştir.
"Evliya Çelebi’nin Kainatı" Paris Sergi, Sempozyum ve Konser

“Evliya Çelebi’nin Kainatı” Paris Sergi, Sempozyum ve Konser

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNESCO ve MEDAM işbirliği ile Paris’te, Institut du Monde Arabe (İMA) salonunda “Bir Osmanlı Seyyahı Evliya Çelebi” isimli sergi ve ardından konser gerçekleşmiştir.
"Doğumunun 400. Yılında Evliya Çelebi" Kütahya Sempozyumu

“Doğumunun 400. Yılında Evliya Çelebi” Kütahya Sempozyumu

T.C. Kültür Bakanlığı, MEDAM ve Kütahya Valiliği'nin işbirliğiyle 23-26 Mart 2011 tarihinde Kütahya'da "Doğumunun 400. Yılında Evliya Çelebi Sempozyumu" başlıklı uluslararası bir sempozyum gerçekleştirilmiştir.